Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου 2013

Κύπελλο ΕΠΣΑ για ομάδες της πόλη μας

Το Σαββατοκύριακο είχαμε την πραγματοποίηση του Α΄ γύρου του Κυπέλλου ΕΠΣΑ με την παρουσία και ομάδων της πόλη μας. Ο Προμηθέας πέρασε στην επόμενη φάση.

Το Σάββατο έγινε ο αγώνας Κυπέλλου Αρίων - Υμηττός. Με γκολ που σημείωσε στο 120 λεπτό της παράτασης ο Σκορδάς, ο Αρίωνας επικράτησε 2-1 του Υμηττού και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε στο 11 ο Παπανικολάου με πλασέ για τον Αρίωνα, για να ισοφαρίσει στο 83 ο Κύριος με πέναλτι σε χέρι του Σεϊτανιώτη. Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Υμηττός στο 91 με τον Μαργαρίτη. Στην παράταση και στο 120 έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Αρίωνα και την πρόκριση. Από το 73 ο Υμηττός έπαιζε με 10 παίχτες λόγω τραυματισμού του Βενέτη και ενώ είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές.

Την Κυριακή είχαμε τον αγώνα Προμηθέας – Ιπποκράτη. Ο Προμηθέας κέρδισε με 4-2 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Οι φωτογραφίες του αγώνα είναι της φωτογράφου του συνδέσμου της ομάδας κ Μαρίας Τσούκα.